Blog

Elektroniczna rewolucja w akcyzie

Już wkrótce papierowa forma dokumentów akcyzowych odejdzie w zapomnienie i zastąpi ją ta elektroniczna.​ Podatnicy akcyzy będą musieli zrezygnować z papierowych form na rzecz elektronicznego prowadzenia ewidencji i dokumentacji akcyzowych. Za nami webinar, w którym nasi prelegenci opowiedzieli jak przygotować się do tych zmian.

Uczestnicy webinaru dowiedzieli się:

  • Czym jest CRPA i kto powinien się tu zarejestrować?

  • Kto i jaki sposób będzie musiał przygotować się do obsługi eDD?

  • Co zmienia nowa forma deklaracji akcyzowej?

  • Jak prowadzić elektroniczną ewidencję akcyzową?

  • Na czym polega automatyzacja obsługi procesów akcyzowych – jak ją przeprowadzić i nie zwariować?

Prelegenci:

Łukasz Janiga – partner zarządzający i współzałożyciel Legal Link. Ekspert w zakresie prawnych i podatkowych aspektów funkcjonowania min. sektora energetyczno-surowcowego, chemicznego oraz motoryzacyjnego. Jego kluczową rolą jest wspieranie klientów w procesie zarządzania ryzykiem regulacyjnym oraz przy wdrażaniu nowych technologii w prawie i podatkach. Specjalista w dziedzinie akcyzy, podatku VAT, SENT i monitorowania jakości paliwa.

Joanna Brylowska – partner i współzałożyciel Legal Link. Licencjonowany doradca podatkowy z dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym w doradztwie w zakresie podatku akcyzowego oraz podatku od towarów i usług. Specjalistka zajmująca się zarówno bieżącym wsparciem w zakresie podatku akcyzowego jak i doradztwem strategicznym. Kompleksowo wspiera Klientów również we wdrażaniu nowych regulacji akcyzowych oraz rozwiązań nakierowanych na usprawnienie i automatyzację procesów.

Monika Jurkowska – manager i kierownik projektów w Pentacomp Systemy Informatyczne SA. Ekspert w zakresie podatkowym, specjalizująca się w akcyzie i elektronicznych systemach nadzoru nad przemieszczaniem towarów (m.in. EMCS, e-DD, track&trace). Posiada doświadczenie we wdrażaniu oraz usprawnianiu narzędzi informatycznych do obsługi procesów biznesowych. Prelegentka licznych konferencji naukowych i branżowych.

Agnieszka Osowska – w Pentacomp Systemy Informatyczne SA pełni rolę Kierownika Projektu, wspierając zarządzanie projektami akcyzowymi. Czynnie uczestniczy w procesie modyfikacji i rozbudowy platformy PentaTAX. Odpowiada za zgodność biznesową oraz użyteczność aplikacji z perspektywy użytkownika. Prowadzi merytoryczne szkolenia dla użytkowników dotyczące praktycznego korzystania z aplikacji.

Już niebawem kolejne webinary dotyczące Ewidencji Akcyzowych. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.