PentaSeF

  1. Strona główna
  2. »
  3. Moduł
  4. »
  5. PentaSeF

Skorzystaj z kompetencji ekspertów Pentacomp, którzy uczestniczą w procesie wdrażania KSeF dla Ministerstwa Finansów!

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to wprowadzony przez Ministerstwo Finansów centralny system do dokumentowania sprzedaży.
Jego zadaniem jest rejestracja wszystkich e-faktur wystawianych przez przedsiębiorców zgodnie ze strukturami i procedurami opracowanymi przez Ministerstwo Finansów oraz udostępnianie ich odbiorcom.
Wszystko po to, aby uszczelnić system podatkowy i skuteczniej przeciwdziałać oszustwom podatkowym. Jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić przekazywanie pomiędzy podmiotami faktur ustrukturyzowanych, czyli faktur elektronicznych zawierających odpowiednie informacje określone w przepisach.

Wdrożenie elektronicznego fakturowania i korzystanie z Krajowego System e-Faktur stanie się obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców. Oznacza to, że każdy podmiot wystawiający faktury będzie zobligowany do zintegrowania swojego systemu fakturowego z KSeF.

 

 

Faktury ustrukturyzowane z PentaSeF

  • Prosta integracja - PentaSeF stanowi warstwę integracyjną pomiędzy systemem fakturowania a Krajowym System e-Faktur.
  • Łatwy import lub tworzenie faktur - PentaSeF importuje albo tworzy faktury ustrukturyzowane na podstawie danych w formacie plików tekstowych otrzymanych z systemów fakturujących. Zaimportowane e-faktury są wysyłane do systemu KSeF.
  • Dostępność - PentaSeF przeznaczony jest przede wszystkim dla przedsiębiorców posiadających systemy do fakturowania, których dostosowanie do wymagań związanych z fakturami ustrukturyzowanymi byłoby trudne bądź niemożliwe.
  • Rozwiązanie na miarę potrzeb - zapewniamy wsparcie w parametryzacji, a także w dostosowaniu obsługi procesu do wymagań organizacji.

Automatyczne sprawdzanie zgodności plików JPK z plikami e-faktur

Walidacja krzyżowa JPK i KSeF

Walidacji krzyżowa JPK-KSeF pomaga w łatwy sposób sprawdzić zgodność plików JPK_VAT i JPK_FA z e-fakturami przesyłanymi na bramkę KSeF.

Proste wypełnianie obowiązków ustawowych

e-faktury wystawiane przez Państwa oraz te pobrane z bramki KSeF będą zapisywane w naszym systemie.

Walidacja biznesowa JPK_VAT lub JPK_FA

Wszystkie dane, które posiadają swoje odpowiedniki w e-fakturze, będą poddawane weryfikacji. Sprawdzane będą między innymi kwoty, obecność faktur w plikach JPK, oraz inne istotne szczegóły dotyczące faktur.

Skontaktuj się z ekspertem

Natalia Ruszkowska

Manager ds. Rozwoju Biznesu
+48 606 818 900 natalia.ruszkowska@pentacomp.pl