PentaJPK

  1. Strona główna
  2. »
  3. Moduł
  4. »
  5. PentaJPK

Usprawnij wymianę danych z organami podatkowymi

PentaJPK to kompleksowe rozwiązanie dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw wspierające przekazywanie danych podatkowych i księgowych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego do Ministerstwa Finansów.

Aplikacja obsługuje wszystkie wymagane ustawowo typy plików. Narzędzie może pracować niezależnie od oprogramowania ERP lub po integracji, stanowić jego uzupełnienie. Wrażliwe dane przetwarzane przez aplikację przechowywane są w infrastrukturze klienta.

 

Wysyłanie plików JPK jeszcze nigdy nie było tak proste

  • Generowanie plików - rozwiązanie integruje dane pochodzące z wielu różnych systemów źródłowych, generuje poprawne pliki, które następnie scala w jeden przekazywany do Ministerstwa Finansów.
  • Weryfikacja poprawności - rozwiązanie automatycznie analizuje poprawność struktur plików JPK i weryfikuje je przed wysłaniem do Ministerstwa Finansów.
  • Podpisywanie i wysyłka - PentaJPK integruje się z infrastrukturą podpisu cyfrowego i pozwala na podpisywanie plików przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego dowolnego dostawcy.
  • Moc przydatnych funkcji - pakiet użytecznych funkcji takich jak zarządzanie użytkownikami, archiwizacja zgłoszeń czy tworzenie kopii zapasowej poprawi komfort Twojej pracy.

Automatyczne sprawdzanie zgodności plików JPK z plikami e-faktur

Walidacja krzyżowa JPK i KSeF

Walidacji krzyżowa JPK-KSeF pomaga w łatwy sposób sprawdzić zgodność plików JPK_VAT i JPK_FA z e-fakturami przesyłanymi na bramkę KSeF.

Proste wypełnianie obowiązków ustawowych

e-faktury wystawiane przez Państwa oraz te pobrane z bramki KSeF będą zapisywane w naszym systemie.

Walidacja biznesowa JPK_VAT lub JPK_FA

Wszystkie dane, które posiadają swoje odpowiedniki w e-fakturze, będą poddawane weryfikacji. Sprawdzane będą między innymi kwoty, obecność faktur w plikach JPK oraz inne istotne szczegóły dotyczące faktur.

Skontaktuj się z ekspertem

Natalia Ruszkowska

Manager ds. Rozwoju Biznesu
+48 606 818 900 natalia.ruszkowska@pentacomp.pl